Ortopedika sponsorem Trigar MTB Challenge

Z przyjemnością informujemy, że oficjalnym sponsorem pierwszej edycji zawodów Trigar MTB Challenge Kartuzy 2017 zostało „Centrum Chirurgii Specjalistycznej ORTOPEDIKA„. Szeroki zakres usług, doświadczona kadra, precyzyjne diagnostyki, innowacyjne zabiegi czy skuteczna rehabilitacja to tylko kilka przykładowych zalet cechujących tą nowoczesną klinikę ortopedyczną.

Ortopedika może pochwalić się z wieloletnim doświadczeniem oraz aż trzema placówkami w Warszawie (Białołęka, Mokotów i Bielany). Co ważne, centrum poza usługami rehabilitacyjnymi posiada także własny szpital z blokiem operacyjnym.  We wrześniu zostanie także otwarty nowy oddział w Gdańsku (ul. Hemara 17, Gdańsk Garnizon), do którego w imieniu własnym jak i klinki serdecznie zapraszamy na rehabilitacje i konsultacje lekarskie.

Współczesna medycyna nie jest już dziedziną  indywidualną, lecz w coraz większym stopniu opiera się na pracy zespołu ludzkiego, wyposażonego w zaawansowany technologicznie sprzęt oraz aktualną wiedzę, co umożliwia sprawne i kompleksowe leczenie pacjentów.

W Ortopedice zebraliśmy zespół, w skład którego wchodzą wysokiej klasy specjaliści lekarze, wsparci przez doświadczony personel pielęgniarski i rehabilitacyjny. Nasi lekarze i pielęgniarki dysponują doświadczeniem nabytym w czołowych prywatnych ośrodkach ortopedycznych w Polsce i na Świecie.

Dysponujemy najnowocześniejszym sprzętem operacyjnym i rehabilitacyjnym. Dzięki ustawicznym szkoleniom i rozlicznym kontaktom zagranicznym możemy zaoferować nowatorskie, uznane w świecie metody leczenia schorzeń ortopedycznych ze szczególnym uwzględnieniem urazów sportowych.

W pracowniach diagnostycznych dysponujemy nowoczesnymi aparatami ultrasonograficznymi oraz cyfrowym aparatem rentgenowskim, umożliwiającym wykonywanie badań najwyższej jakości. Współpraca z zewnętrznymi ośrodkami diagnostycznymi pozwala nam na zaawansowaną diagnostykę w oparciu o badania rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej

Doświadczony zespół, innowacyjne zabiegi, nowoczesna sala operacyjna

Klinika przeprowadza szereg innowacyjnych zabiegów. Chirurdzy mają do dyspozycji salę operacyjną wyposażoną w najnowocześniejszy sprzęt operacyjny, który pozwala na wykonywanie pełnej gamy zabiegów artroskopowych, a także operacyjne leczenie złamań i defektów kostnych, proteozoplastykę stawów oraz kompleksowe leczenie schorzeń i złamań kręgosłupa. Centrum stosuje pionierskie i małoinwazyjne metody operacyjne, które znacznie skracają okres hospitalizacji i pozwalają pacjentowi w szybkim tempie powrócić do aktywnego funkcjonowania.

Fizjoterapia –  leczenie i prewencja

Skuteczna rehabilitacja i zadowoleni pacjencji stanowią główny cel centrum. Program rehabilitacji planowany jest indywidualnie dla każdego pacjenta i jest nieodłącznym procesem powrotu do zdrowia po operacji i w leczeniu zachowawczym. Pacjenci Ortopediki pozostają pod opieką profesjonalnej i doświadczonej kadry fizjoterapeutów. Budowany z niezwykłą starannością zespół fizjoterapeutów specjalizuje się w różnych obszarach leczenia dysfunkcji i chorób narządu ruchu, profilaktyki sportowej, fizjoterapii dzieci czy terapii czaszkowo-krzyżowej. Fizjoterapeuci kliniki pozostają w stałym kontakcie z lekarzami. Umożliwia to możliwia sprawną i pełną diagnozę pacjenta, a co za tym idzie natychmiastowe rozpoczęcie procesu rehabilitacji oraz stałe monitorowanie postępów procesu zdrowienia.

Ortopedika w trakcie zawodów Trigar MTB Challenge

Uczestnicy Trigar MTB Challenge będą mogli bezpłatnie skorzystać  konsultacji fizjoterapeutycznych, porady w razie kontuzji oraz poddać się badaniu USG. Z ekspertami z Ortopediki będziecie mogli spotkać się przez cały dzień zawodów. Zapraszamy do namiotu obrandowanego logo klinki.

Zdjęcia wykorzystane w powyższym artykule pochodzą ze strony www.ortopedika.pl